icibot bir otel ile misafir arasında iletişim kanalıdır.

Yani bir otelin misafiri ile tüm ilişkisini yönetip, gözlemleyebileceği en temel alandır. icibot misafir ilişkilerinde en güçlü kanaldır. Rakiplerine göre otel içerisindeki misafire erişme oranı en yüksek teknolojidir.  icibot kullanıcı dostu arayüzü dışında arka planda çok kapsamlı bir CRM mekanizmasına sahiptir.

Öncelikli hedefi misafir ile iletişimi başlatmak, ona teknoloji sunmak, kolaylık sağlamaktır. Daha sonraki en güçlü hedefi ise misafiri tanımak ve ona ilişkin bir diyalog, ona özel ilişki modeli geliştirebilmektir. Bu temel hedefleri icibot’u otellerde çok güçlü bir misafir ilişkileri aracı haline getirmiştir.

Misafir İlişkileri sadece bir şikayet yönetimi değildir. Misafir talepleri her zaman negatif ve şikayet odaklı olmamaktadır. Misafiri otele geldiği andan itibaren; diyalog başlatmamız, misafiri tanımamız, onu ilgilendiği aktiviteler ve alanlar ile ilgili haberdar etmemiz, destek noktasında hızlı çözüm sunmamız, misafir eve gittikten sonrada ilişki içerisinde olmamız, ona özel yeni fırsatlar sunmamız, kısaca onunla sürekli ve gerçek ilişki kurmamız icibot’u en iyi çözüm yapan güçlü kabiliyetlerdir.