Otelin gelirleri misafirlerin sayısına orantılıdır. Bu yüzden oteller sürekli olarak daha fazla misafir çekmenin yollarını arıyor. Günümüzde web siteleri bu yöndeki en önemli araçlardan birisi. Otellerin her şeyden önce yapması gereken gelişmiş ve etkileyici bir web sitesine sahip olmaktır. Otelin web sitesi bir anlamda otelin vitrinidir. Oteli gerektiği şekilde tanıtan, kolay rezervasyon, müşteriye yardımcı sohbet robotları gibi teknolojilerle desteklenen bir web sitesi müşteriye genellikle otelle ilk karşılaştığı nokta olan web sitesinde iyi bir deneyim yaşatmanın vazgeçilmez koşuludur. Bu yöndeki birkaç ipucuna kısaca göz atalım.

SEO’yu ve Mobili İhmal Etmeyin

Web siteniz arama motoru optimizasyonu (SEO) ve mobil uyumluluğa sahip olmalıdır. Arama motorlarında üst sıralarda yer almaya yönelik yoğun rekabet ve mobilin ağırlığının her geçen gün artması karşısında bu kaçınılmazdır. Esasen muhtemelen misafirlerinizin büyük kısmı web sitenizi masaüstü bilgisayar değil akıllı telefonları ile ziyaret edecektir. Web sitenizin mobil uyumluluğunu kontrol etmek için https://search.google.com/test/mobile-friendly gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Web Siteniz Eylemi Teşvik Etsin

Dönüşüm oranını en üst seviyeye çıkarmak için web siteniz ziyaretçileri harekete geçmeye yönlendirmelidir. Otelinizin web sitesi bu yapıda değilse ziyaretçilerden elde edeceğiniz dönüşüm ancak sınırlı olabilir.

Farklı Giriş Sayfaları

Çoğu otel her ziyaretçiyi durağan, aynı giriş sayfasına yönlendirmektedir. Çoğu durumda bu giriş sayfaların web sitesinin geri kalanı ile de fazla bağlantısı yoktur. Bu yeterli bir yaklaşım değildir. Daha doğru olan hedef kitlenizin farklı kesimleri için birkaç farklı giriş sayfanızın olması ve ziyaretçilerin kendileri için uygun olan sayfaya yönlendirilmesidir.