Mevcut yöntemlerle oda dışı gelirlerinizi yükseltemezsiniz!

Oteller için oda dışı geliri arttırma konusu çok yazılır çizilir. Ancak bu belirli dönüşüm uygulamayan, inovatif pazarlama teknikleri kullanmayan oteller için gelirleri arttırmak çok kolay değildir. Mevcut durumda otellerin belirli alanlarında, odalarında ücretli servislerin tanıtım broşürleri, menüleri ve diğer basılı tanıtım materyalleri vardır. Bu iletişim araçları satışı arttırmak için yeterli midir?

Ücretli servislerinizi misafirlerinize anlatın

Ancak bu rutin yöntemler tek başına oda dışı gelirleri arttırmaya yetmemektedir. Çünkü yaşadığımız çağa göre artık daha fazlası gerekmektedir. icibot otellerin ekstra diye tabir ettiğimiz, ürün ya da servislerini misafire doğru bir şekilde eriştirip, mobil pazarlama teknikleriyle doğru bir şekilde bu hizmetleri anlatıp, misafirin rezervasyon ya da satın alma sürecini tamamlamasını sağlayan bir teknolojidir.

Doğru zamanda, doğru hizmeti misafire eriştirmek!

icibot misafiriniz uygulama ya da misafir portalı içerisinde dolaşırken ayak izlerinden onu tanır. icibot Platform araçları geliştirilen semantik algı teknolojisiyle;

Misafir hangi etkinlikle ilgilenmiş? Spa ile ilgili bilgi almak istemiş mi? Alakart rezervasyonları kaç kez ziyaret etmiş? Hangi etkinlikleri beğenmiş? Hepsini görebilir ve misafirinizin ilgi alanına göre ücretli servislerinizi bildirim ve mesaj yoluyla onlara gönderebilirsiniz.

Misafirlerinizin dikkatini çekecek yöntemler geliştirin!

Otelinizde sunduğunuz ekstra hizmetleri anlatmak için daha etkili ve yaratıcı yöntemlere başvurun. Odada bir köşede duran basılı bir malzeme mi? Yoksa tüm dünyanın kullandığı akıllı bir telefon mu size daha büyük katkı sağlar? icibot teknolojisini kullanarak inovatif ve etkili mobil pazarlama teknolojisine sahip olun. Misafirleriniz en çok baktığı ekranda otelinize ait ekstra hizmetleri görsün!

Sadece oda satmaya odaklanmayın!

Her otelci gelirlerini arttırmak için belirli taktikleri uygular. Otellerin birçoğu daha fazla rezervasyon almaya, doluluk oranını arttırmaya ve rekabetçi fiyatlarla oda satmaya odaklanır.

Ancak bu koşulların hepsi otelin karlılığını orta ve uzun vadede arttıracak kriterler değildir. Çünkü burada marjlar sadece çok küçük yüzdelerle otelden otele değişebilir. Eğer bir otel daha fazla ciro ve kar elde etmek istiyorsa, oda dışı geliri arttırmak zorundadır. Çünkü satabileceği oda sayısı, rekabet koşulları ve fiyat bellidir.

Şehir otelleri oda dışı gelir konusunda daha önde!

Şehir otelleri oda dışı gelirlerini arttırma konusunda, her şey dahil sistem ile çalışan tatil otellerine göre oldukça ileri bir seviyede. Çünkü sistematik olarak şehir otelleri oda dışında da bir gelir elde etme konusunda daha avantajlı diyebiliriz.

Kolay rezervasyon ve satın alma yöntemleri keşfet!

Misafirlerinizi ekstre hizmetleriniz konusunda motive ederken bu hizmetlerin rezervasyonunu ve satışını mümkün olabildiğince kolay bir şekilde sunmalısınız. ici4guestportal – icibot misafir portalı ve ici4mobile uygulaması ile tanıttığınız ürün ya da ücretli servisi misafirin talep etmesi durumunda, hem otel personeline, hem de misafire çok kolay ve hızlı bir deneyim yaşatıyoruz. Ancak misafirlerine daha özel hizmet veren tatil otelleri de oda dışı gelire odaklanmış durumdadır. Fakat mevcut durumdaki en büyük sıkıntı bu ücretli servislerin misafire yeterince aktarılamamasıdır. Potansiyel müşterilerin otellerin verdiği özel hizmetleri ve servisleri yeteri kadar bilmesi durumunda satışlarının artacağı aşikardır.

icibot tam bu noktada devreye girmektedir. Otel misafirine farkındalık yaratacak pazarlama ve iletişim metotlarıyla otellerin gelirlerini arttırmayı hedefler.

Tüm Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!

İLETİŞİM