Misafirinizi daha yakından tanıyın!

icibot Platform çözümleriyle misafirinizi gerçek anlamda tanıyabilirsiniz! Yaşattığınız deneyimle onun daha özelde nasıl bir insan olduğunu, neleri sevdiğini- sevmediğini, nelerden hoşlandığını, kısacası ona hangi ürün ve hizmetlerinizi satabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

 Misafiriniz otele geldikten sonra ona ulaşın ve iletişim başlatın!

icibot Platform çözümlerini kullanıyorsanız, misafirleriniz otele gelince onlara bir “Misafir Portalınız ya da Misafir Uygulamanız” olduğunu söyleyeceksiniz. Konaklamaları boyunca bu alanlardan iletişim kurabileceğinizi, onlara daha hızlı hizmet verebileceğinizi misafirinize anlatacaksınız. Artık misafirinizle hızlı ve kesintisiz iletişime hazırsınız!

Misafir profilini oluşturun!

Misafirinizden gelen istek ve talepleri personel uygulamamız olan ici4staff ile anlık takip ederek, misafirinizle sürekli iletişim içerisinde olacaksınız. Üstelik sadece oteldeyken değil! Misafiriniz evine döndükten sonra cebinde olma şansınız var.

Artık misafirlerinizle istediğiniz zaman iletişim kurabileceksiniz!

Misafirlerinin ayak izlerini takip et

Eğer misafirinizi yakından tanırsanız, onunla mükemmel iletişim kurup bu kusursuz iletişimi gelirinizi yükseltmek, ürün ve hizmetlerinizi için aracısız satmak için (hiçbir acente ve reklam mecrası olmadan) profesyonelce kullanabilirsiniz.

Misafirlerinizi yeniden otelinize çağırın!

Misafirlerinizin konaklaması ya da tatili bittikten sonra da hiçbir aracıya ihtiyaç duymadan onunla iletişiminiz devam edecektir. Çünkü artık misafirlerinizin cebinde olacak, icibot sayesinde onları daha yakından tanıyacaksınız! Daha iyi tanıdığınız misafirlerinizin konaklamayı ya da yeniden tatil yapmayı tercih edebileceği dönemlerde “onları tekrar çağıracak size mesaj attıklarında kolayca iletişim kurabileceksiniz!

Bir otel markası kendi pazarlama ve satış gücünü en iyi profesyonel iletişim tedarikçileriyle birlikte yönetebilir.

Bir otelin herhangi bir misafirin seyahat ve tatil amacını bilmesi hayati önem taşır. Daha açık anlatmak gerekirse; tatil ya da bir şehir otelisiniz, her yıl belirli dönemlerde acente dediğimiz satış ortaklarınız ile birtakım anlaşmalar yapıyorsunuz. Belirlediğini dönemlerde bu üçüncü parti yapılar yani ağırlıklı olarak acenteler otelinizi dolduruyor. Ancak şartlarınız uymadığında doldurmayacak.

Misafirlerinizin tekrar sizi tercih etmesi için ne yapmak gerekir?

Onların sizi tercih etmesi için iyi bir deneyim yaşatmanız ve onların otelden mutlu ayrılmalarını sağlamalısınız ancak onları tekrar çağırmak için her şeyden önce tanımanız gerekir. Yani bir CRM projesine ihtiyacınız var! icibot sizin bu ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Misafirlerinizi tanıyın!

Özellikle Türkiye’de konaklama sektörünün en temel sıkıntılarından biri, otelin konuklarıyla, hayat boyu sürecek bir ilişki kuramaması ve misafirleri farklı maksatlarla tekrar tekrar tesise gelmelerini sağlayacak veriye, misafir bilgisine sahip olmamasıdır.

Misafirlerinizi yeniden kendiniz çağırın

Bu kronik sorunun en büyük nedeni, otellerin klasik satış süreçlerinin getirdiği alışkanlıklardır. Yani otelci çoğu zaman “misafiri nasıl olsa getiren var” mantığı ile operasyona odaklanarak misafirini daha yakından tanıma noktasında ve markasını nasıl pazarlayacağı konusunda bir çaba sarf etmemiştir.

Şehir otelleri ya da tatil otelleri fark etmez, global zincir oteller dışında lokal birçok otel markası misafirini tanıma noktasında yeterli bir noktada değildir. Hatta birçoğunun profesyonel bir çabası bile görülmemektedir.

Tüm Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!