Misafirleri mutlu etmenin formülünü bulduk!

Misafir memnuniyeti birçok değişkeni olan çok geniş bir konu. Bizim odaklandığımız soru; “misafirin bize erişemediği” zamanlarda yaşanılan memnuniyetsizliği teknolojiyi kullanarak nasıl çözeriz? Olmuştur.

Misafir birçok nedenden dolayı aldığı hizmetten anlık olarak memnuniyetsizlik duyabilir. Ancak memnun olmayan bir misafiri, mutlu bir misafire dönüştürmek tamamen bize bağlıdır. Misafirin herhangi bir sorun ile karşılaşması problem değildir. Doğru bir iletişim süreci ile bu sorun giderilebilir ve negatif başlayan diyalog pozitif bir noktaya getirilebilir.

Doğru iletişim ile memnuniyeti artırın

Otellerde çoğu zaman misafiri mutsuz eden konu, yaşadığı sorunu otelde doğru kişilere iletememek ve sağlıklı iletişim kuramamasıdır.

icibot teknolojisi uçtan uca ciddi bir iletişim platformudur. Yani öncelikli hedefimiz misafir ile otelci arasında sağlıklı bir iletişim kanalı olabilmekti. Eğer misafir otel yönetimine kolay bir şekilde ulaşabilir, yaşadığı sorunu hızlı bir şekilde aktarabilirse, otelinizden daha mutlu ayrılacaktır.

Misafirleriniz istek, şikayet ve taleplerini en hızlı şekilde size iletsin

Misafirleriniz odada duyabileceği tüm temizlik ihtiyaçlarını, arıza taleplerini, oda servisini, şikayetlerini icibot aracılığı ile size kolayca iletebilir, şikayetin takibini yapabilir, konuya ilişkin mesaj atabilir ve geri bildirimlerini size gönderebilir.

Misafirinize gün içerisinde mutlu olup olmadığını soruyoruz

icibot misafirlerinizin hakkınızda ne düşündüğünü size gösterir!

Eriştiğimiz misafirleriniz, tatil yaptığı zaman içerisinde istek, şikayet, rezervasyon gibi taleplerde bulunmasa bile mutlaka en az bir defa “mutlu musunuz, tatiliniz nasıl geçiyor?” sorusuyla karşılaşıyor. Misafirin “yıldızla” puanladığı anlık anket sistemi ile otelinizde anlık mutluluk endeksini belirliyoruz.

Misafir nasıl bir deneyim yaşıyorsa onu yansıtacaktır. 

Misafirleriniz otelinizde nasıl bir deneyim yaşıyorsa, karşılığında ya memnun ya da mutsuz olacaktır. Misafir memnuniyeti, misafirlerinizin otelinizdeki edindiği deneyimlerin pozitif ya da negatif yansımasıdır.

Misafir memnuniyeti ücretle ölçülemez

En alt kategorideki otelden, en üst kategorideki otele her tesisin verdiği hizmet karşılığında yarattığı olumlu ya da olumsuz bir his vardır. Yani çok pahalı bir otelde, çok ucuz bir otelde misafirini tatmin edemeyebilir, bunun neticesinde misafiri mutsuz olabilir.

Oteller istedikleri kadar üst düzey bir hizmet verse de misafirlerini hep mutlu etmek istese de bu her zaman mümkün ve çok kolay olmayacaktır. Peki misafirlerini mutlu etmek için ne yapması gerekir?

Misafirinizi mutlu edecek yöntemleri uyguluyoruz

Oteli misafirini belki kayıtsız ve şartsız mutlu edemez ama onunla her şartta iletişim kurup memnuniyetsizlik duyulan konuyu öğrenip, çözmeye çalışabilir. Aslında bu eylem bir otelin misafirini mutluluğa götüren yolda en önemli adımı olacaktır.

Özetle bir otelin misafirini memnun edebilmesi için öncelikle kolay erişilebilir, iletişime açık ve tüm süreci takip ederek misafirlerinin yaşadıkları deneyime karşı düşüncelerini ölçen bir tavırda olması gerekir.

Misafir ilişkilerinde geleneksel yöntemlerden vazgeçin

Sektör bu konuda oldukça güçlü bir farkındalığa sahip. Özellikle yorum ve görüş sitelerindeki misafir deneyiminin olumlu ya da olumsuz etkisinin,  öneminin herkes farkında. Ancak sektördeki bir çok otel misafir ile iletişimin teknolojik pratiğini henüz yakalayabilmiş değil. Bu konuda geleneksel iletişim yöntemlerini sürdürmeye çalışan otel sayısı oldukça yüksek.

Dünya değişti, iletişim yöntemleri de…

Tüm Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!

İLETİŞİM