Misafirlerin ne istediğini bilin

icibot Platform aslında en basit haliyle misafir ile oteli uçtan uca birbirine bağlayan bir iletişim çözümüdür diyebiliriz. Çünkü “misafir ilişkileri” gibi genel kavramların, teoride kalan kitabi kuralların günümüzde otele fayda sağlamayacağını düşünüyoruz.  Çağımız iletişim çağı! Tüm misafirleriniz ellerindeki akıllı cihazlarla tüm dünya ile iletişim ve etkileşim halindeyken sizinle geleneksel kanallardan sıradan ve rutin bir iletişim süreci yaşamak istemiyor.

Yeni çağın iletişim araçlarını kullanın!

icibot teknolojisi otelinize yeni dünyada iletişim anlamında ciddi bir dijital devrim yaratıyor. Çünkü icibot Misafir Portalı ve Misafir Uygulaması her yaştan misafirinizin çok kolay anlayabileceği ve kullanabileceği düzeyde “kullanıcı dostu” bir tasarıma ve fonksiyonlara sahiptir.

Kataloglar ve basılı malzemeler sizi anlatamıyor

İletişim çağında, değişen iletişim refleksleri ile artık klasik yöntemler işe yaramamaktadır.  Odadaki basılı iletişim malzemeleri, kataloglar, sağda solda asılı afişler hiçbiri ilgimizi çekmiyor.

Misafirlerinize hizmetlerinizi daha etkili bir şekilde anlatın!

icibot Platformun en etkili faydalarından biri de tesis ve hizmetinizi misafirlere kusursuz anlatma kabiliyeti! icibot misafirlerinizin farkına varabileceği şekilde “kullanıcı deneyimi” göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve onlarla kesintisiz iletişim kurabileceğiniz fonksiyonlarla hazırlanmıştır.

icibot’un otelinizi ve hizmetlerinizi anlatan özel alanları, menüleri, farkındalık sağlayacağınız, misafirlerinize göndereceğiniz bildirimlerle dikkatini çekeceğiniz özellikleri iletişim seviyenizi en üst noktaya çıkaracaktır.

Doğru iletişim ile satışlarınızı artırın!

Misafirleriniz ile icibot aracılığı ile konuşun çünkü iletişim her şeyin başında gelir. İletişim artarsa satışlarınız artar, iletişim yoğun olursa güven artar, iletişim pozitif olursa itibar artar. Kısacası icibot aracılığıyla misafiriniz ile yaşayacağınız iletişim süreci ile geliriniz de karınız da artar.

Sunduğunuz ekstra hizmetleri misafirlerinize anlatın

Sunduğunuz ekstra hizmetleri misafirlerinize etkili bir şekilde anlatmazsanız, birçoğunun bu hizmetlerden ve ekstra servislerden haberi olmaz. icibot misafirinize en efektif bir şekilde erişmenizi ve bu tür hizmetleriniz konusunda farkındalık yaratmanızı sağlar.

Etkili bir iletişim memnuniyetsizliği azaltır

Turizmi diğer sektörlerden ayıran en önemli özellik insanlara bir his ve deneyim satıyor olmasıdır. Özellikle turizmde iletişim, insanlarla saygı ve nezaket çerçevesinde, negatif algıdan uzak, iletmek istediğimiz mesajı misafirin anlayabileceği bir dille ifade edebilme becerisidir. Hem tesisimizi iyi anlatıp tanıtabilmek adına, hem de elimizde olan ya da olmayan nedenlerden dolayı misafirlerde oluşabilecek memnuniyetsizliği giderebilmek adına etkili bir iletişim yetisine sahip olmak çok önemlidir.

Doğru iletişim pozitif algımızı yükseltir

Daha da önemlisi ağırlanan misafirlerin konaklama süreleri bitip evlerine döndüğünde, otel ile alakalı anlatacakları deneyim hayati önem taşır. Yaşattığınız deneyime ilişkin ne kadar çok pozitif algı yaratılırsa, ilerleyen dönemde bu durum otele o kadar büyük avantaj sağlar.

Dijital dönüşümünü başlat, rakiplerinin önüne geç

Sektör iletişim anlamında bir dijital dönüşüm yaşama evresindedir. Bu dönüşümün hızı otel türüne ve bölgesine göre değişmektedir. Bazı oteller teknolojiye ve inovatif iletişim yöntemlerine daha hızlı adapte olurken, bazı otellerde ise bu gelişmeler biraz daha yavaş ilerlemektedir.

Tüm Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!